Jatkoa äsken poistuneeseen Palestiina keskusteluun...
Palestiinalaisten puolesta osoitetaan mieltä siksi että rauhaan voi päästä vain puuttumalla sodan juurisyyhyn: Eurooppalaiset perusti Palestiinaan juutalaisvaltion joka on sen jälkeen laajentanut alueitaan jatkuvasti 70 vuoden mittaan ja alistanut miehitetyn kansan täydelliseen kontrolliin tavoitteenaan savustaa heidät ulos kotimaastaan.
Muistutan että suurin osa israelilaisista ei kannata hallituksensa politiikkaa. Hallituksessa on ääriliike joka on valmis tuhoamaan kaikki kansat jotka asettuvat suur-Israelin tielle. Tämä ei ole salaisuus ollut ennenkään, ja nyt se on sanottu ministerien suulla ääneen jo niin monesti että ei voi muuta sanoa kuin HERÄTYS SAATANA.
Kommentit (3)
Lukekaa tai kattokaa pari dokumenttia, että millaisia ihmisiä ne Israelin tämänhetkiset päättäjät ovat.
Siellä on sellaiset tyypit vallassa ettei kymmenien tuhansien lapsien tappaminen kylmää yhtään, ja he jatkavat tasan niin kauan kuin ME katsotaan hiljaa sivusta.
Eipä kiinnosta kumpikaan osapuoli.