Tiedättekö yhtään mitä jälkikasvunne tekee?
Kommentit (19)
Vierailija kirjoitti:
Kyllä, oikein hyvin. Liikkumisen seuranta on päällä 24/7/365, tunnen kaverit ja harrastukset. Lapset myös kertovat avoimesti asioistaan.
Niinhän sinä kuvittelet.
En tiiä mitä aikoo esittää päiväkodin kevätjuhlassa. Ei suostunut kertomaan.
En, mutta pitäisi olla päiväkodissa. Lähden nyt hakemaan, kun työt päättyi.
Kyllä ne päiväkodin tädit jotain aina kertoo lasta hakiessa ja joskus lapsi itsekin muistaa jotain, mitä on tehnyt päivän aikana.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä. Kaikki töisså
Niinhän sinä luulet
Mistäs minä tiedän mitä ne tekee. Ovat kotona ja mä täällä salilla. Luultavasti ovat tramboliinilla pomppimassa tai jotain.
Vanhin on töissä, keskimmäinen opiskelee ja kuopus on lukiossa. Tai en minä näistä kahdesta viimeisestä tiedä onko niillä just nyt tunteja vai luuhaako ne jossain kaupungillä.
Outin lapset poltti kannabista Oulussa aikanaan letkunpuiston grillin välikössä. Tämä Outi ei koskaan vaivautunut katsomaan 11-17-vuotiaidensa perään.
Kehui vaan, kuinka eivät käytä alkoa, ei, kun he poltteli ja saapui siksi huoneeseen makoilemaan
katse peiliin ylevät!
Outin lapsi varasti Stockmannilta karkkeja. Ei äiti vaivautunut edes poliisiasemalle hakemaan lastaan. Häpesi! Narsistit pelkää häpeää. Ja siihen hällä oli kyllä aihetta..
Toinen tällä hetkellä yliopistolla tutkimuksensa parissa ja toinen vielä koululla, kun on siellä lukiossa opettajana, mutta ihan kohta lähtee kotiinsa. En kyllä tiedä, että pitääkö minun nämä nyt näin tarkasti tietää.
Kyllä, oikein hyvin. Liikkumisen seuranta on päällä 24/7/365, tunnen kaverit ja harrastukset. Lapset myös kertovat avoimesti asioistaan.