Treffit miehen kanssa illalla. Pääseekö näillä uusilla kuteilla toisille treffeille?
Palautetta haluun saada tyylistä kun ostin uudet vaatteet treffeille. Ihan mennään kahville tavan paikkaan mikä täällä hoodeilla on ja itse en ole pitkiin aikoihin päässyt treffeille yrityksistä huolimatta joten odotan innolla. Olen ihan täpinöissäni ja onnen kukkuloilla! :))))
Kuteet jotka ostin kun kerrankin ajattelin panostaa pukeutumiseen ja onhan nämä viimeisintä muotia :))
https://www.prisma.fi/tuotteet/110971464/house-naisten-maksimekko-218h1…
https://www.prisma.fi/tuotteet/110964347/house-naisten-neuletakki-213h1…
https://www.prisma.fi/tuotteet/111090021/zabaione-naisten-huivi-ve44ga-…
https://www.halpahalli.fi/topattu-kantokahvallinen-olkalaukku-beige.html
https://www.prisma.fi/tuotteet/100080587/actuelle-bambu-legginsit-10008…
https://www.prisma.fi/tuotteet/111036609/sunni-sabbi-naisten-kangaskenk…
Kommentit (73)
Prismamuoti on turn Off ellei kyse ole täti-ihmisen treffeistä setämiehen kanssa
Ei hemmetti mitkä mummovaatteet.
oksennusta tuli suuhun, kun näin laukun ja kengät
Vierailija kirjoitti:
Prismamuoti on turn Off ellei kyse ole täti-ihmisen treffeistä setämiehen kanssa
Aloituksessa taitaa olla kyse ihan vaan setämiehestä setämieheilemässä.
Palstamamman toriasu. No eipä se ainakaan ajattele, että sä olisit seksiä vailla.
No kannattaa olla oma itsensä, niin pääsee toisille treffeille sellaisen ihmisen kanssa, jonka kanssa kannattaa päästä. Jos tuo on sinun tyylisi, niin pidä siitä kiinni.
Hyvät, siistit ja naiselliset. Jos tämä on tavallista tyyliäsi, niin ehdottomasti. Ei kannata kuitenkaa feikata, eli jos normaalisti et ikinä käytä mekkoja, niin sitten valitsisin housut.
Setämies kuvittelee, että nainen epätoivoisena yrittää jo "toisille treffeille", kun ei edes tiedä, millainen kuvatus se treffimies on.
Ihan hyvältä näyttää. Pääset toisille treffeille.
Jos oot seniori, niin ok, mutta jos oot alle 65, niin ei käy. Kengät ja kassi niin mummoa ja musta villatakki myös. Hame synkkä ja kirjava, huivi sopii Elvi-tädille hartioille. Ainoat kelpaavat on mustat legginsit. Niiden kanssa yksivärinen punainen tunika, joka on vartalonmyötäinen, musta nahkatakki ja kengiksi lenkkikengät tai nahkabootsit. Ei käsilaukkua eikä huiveja! Tavarat taskuun tai pieneen laukkuun. Ja punaista huulipunaa ja iloinen ilme!
Jos nainen kiva ja katseenkestävä niin ei se pukeutumisesta ole kiinni 👍
Jos olet hyvännäköinen, sillä ei ole niin väliä.
Vierailija kirjoitti:
Palstamamman toriasu. No eipä se ainakaan ajattele, että sä olisit seksiä vailla.
Seksi on aina syy treffeille?
Ei vaatteilla ole merkitystä, nehän heitetään pois.
Vierailija kirjoitti:
Pituus ja paino?
Mies ei ole näitä kysellyt viestitse mutta kerrotaan nyt 172cm ja 90kg. En tyyli? Ap
Mitä todennäköisimmin se mies tulee itse paikalle vaatteissa, jotka on ostettu Prismasta ja Tokmannilta. Sieltä suuri osa suomalaisista vaatteensa muutenkin ostaa.
Mekko on ihan kiva, mutta miksi uusit vaatevarastosi yksiä treffejä varten? Noissa tulee tosi lämminkin. Laukkua en ymmärrä, eikä värit sovi yhteen keskenään.
Toi kassi näyttää ihan joltain vaippakassilta ja noi kengät sopii 2v taaperolle, ei aikuiselle naiselle. Mekko on synkkä ja huivi ei sovi siihen yhtään. Legginsit ja neule on ok, jos yhdistät ne ihan eri vaatteiden ja kenkien kanssa.
Miehiä ei kiinnosta pukeutumisesi. Me olemme kiinnostuneita siitä saameko sinut riisuutumaan.
Vierailija kirjoitti:
Prismamuoti on turn Off ellei kyse ole täti-ihmisen treffeistä setämiehen kanssa
Ai on vai?? :O Myyjä sanoi kuteiden olevan viimeintä muotia ja kehui kuinka viisas olen kun ostan ennen kuin myyvät loppuun. :)) Treffimies on tasan kaheksan vuotta minua vanhempi. :)) Ap
Pituus ja paino?