Mitä miettisit
Jos muka jotkut olisi olleet kuulemasi ja ehkä näkemäsi mukaan jossain projektissa, missä vähön testaillaan kaikenlaista mn. yksityinen vs. julkinen ja myöhemmin kuulet ja huomaat itsekin, että se on ollut bullshittiä. Mitään laillista projektia tsi tutkimusta ei ole ollut.
Tai jos on ollut jonkinlaisia,ovat ne olleet kaikkea muuta lun laillisia ja niistä ei ole ollut tietoa uhreilla eikä heidän läheisillään.
Mitä miettisit?
Kommentit (4)
Yhden tuollaisen tapauksen taidan tietää, mutta siinä on niin paljon muutakin, että vaikea tietää, onko tuo vain sivujuoni, vai onko muut juonet punottu siihen ympärille peitelläkseen noinkin räikeää ja rikollista toimintaa.
Jos tehdään rikollisia asioita jollekin henkilöille mikäs sen sopivampaa, kun yrittää harhauttaa muut luulemaan, että pahoja ovat muut tahot, kuten henkilöt itse tai jotkut muut tahot ovat pahantekijöitä.
Itseasiassa jos ollaan oikein toimeliaita, niin järjestetään ja sabotoidaan niitä syitä, miksi joku joutuisi vainotuksi tai paheksutuksi. Jokubmuu hoitaa sius likaiset työt ja peittelyt.
Uskovaiset voisivat olla otollista kuulijakunta tuollaiselle harhaanjohtamiselle?
Agenda listalla ollut Huoh ainakin nämä ja näihin suhtautuminen yksilö ja yhteiskuntatasolla:
- Ras..mi (heh tuota sanaa ei edes hyväksytä tällä palstalla), eriarvoisuus kaikissa asioissa, kuten opiskelu, työpaikka, ihmissuhteet, asuminen, esim. sosioekonomisen aseman vuoksi, terveydenhuolto julkinen vs. yksityinen, suhtautuminen erilaisuuteen kuten erilaiset vähemmistöt ja vammaiset ja sairaat, yhteiskunnan taloudellinen rakenne ja sosiaalietuudet, elämäntyyli kuluttaminen ja ravitsemustottumukset. Yhteiskunnan sos. terv. palvelut.
Hehheh mitä tuumisit, jos oikeasti jotkut olleet tuollaisten asioiden testaamisen kohteena, mutta ilman suostumustaan ja aluksi tietämättään.
Projektien järjestäjistä ja mukana olijoista osa mukana tietämättään ja osa tietoisesti. vuosikymmenien ajan pyörineitä valheita, väärennyksiä, lavastuksia, rikoksia, sabotointeja, manipulointeja.
No mutta eihän tuollainen olisi mahdollista? Miten muka voitaisiin rikoksin puuttua jonkun taviksen elämään noin räikeästi ka noin törkeällä henkilökohtaisella tasolla?
Onpa hämärä aloitus...