Juhannuksen viettoideoita
Ideioita juhannusmenoista +30-vuotialle naisille. Toiveena olisi mahdollisuus mökkimajoitukseen, tutustua uusiin ihmisiin kuin myös olla rauhaksiin. Isot festaritapahtumat tiedossa, hakusessa jotain muuta. Auto käytössä, ei tarvitse olla julkisten kulkuyhteyksien päässä.
Ideoita, ehdotuksia?
Kommentit (14)
Varmaan työ meette jonneki leirintäalueelle missä joku pändi soittaa, juotte hitokseen riislinkiä ja tutustutte ihmisiin. Sitten seuraavana päivänä lököttelette pieruverkkareissa iltapäivään asti.
Keuruun Iso Kirja-opistolla järjestetään to 19.6.-su 22.6. juhannuskonferenssi, johon kannattaa osallistua ihan paikan päälle menemällä, vaikka jotain ohjelmaa voi myös kuunnella netin kautta.
https://www.juhannuskonferenssi.fi/
Heikkiläntie 177, 42700 Keuruu.
Alueella voi yöpyä voi mm. teltassa. Tubesta voi katsoa edellisistä konferensseista videonpätkiä.
Teitä on porukka ettekä keksi mitään tekemistä? Olkaa sitten kotona ihmettelemässä ja tehkää vaikka vahauksia toisillenne.
Menkää vapaaehtoistöihin. Vanhukset ja vammaiset laitoksissa varmasti kaipaavat seuraa myös juhannuksena.
Vapaaehtoiseksi auttavaan puhelimeen tai turvakotiin. Juhannus on monelle kriisin aikaa.
Ehdotus: vuokratkaa mökki, ajakaa sinne autolla ja majoittukaa. Tutustukaa siellä naapurimökkien asukkaisiin.
Naapurikaupunkinne jonkin lähiön pubin terdelle istuksimaan ja atmosfäärejä ihastelemaan.
Vierailija kirjoitti:
Teitä on porukka ettekä keksi mitään tekemistä? Olkaa sitten kotona ihmettelemässä ja tehkää vaikka vahauksia toisillenne.
Me porukka rankataan usein.
Sitähän voisi opetella vaikka noita yhdyssanoja juhannuksena.