Trump on kuin Hitler, Stalin, Mao Zedong
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/me-kaikki-pelkaamme-republikaanisen…
Monet pelkäävät nyt kritisoida kostotoimien pelossa mutta jos vastarinta ei onnistu on USA vääjäämättä diktatuurinen valtio tulevaisuudessa.
Kommentit (8)
Vierailija kirjoitti:
USA:ssa aika monta kassakaappia jossa valmiit suunnitelmat trumpin hoitelemiseksi.
Siis merkitty lapulla break the glass in case of dictatorship?
Trump = Hitler
Putin = Stalin
Chi Tsin Ping = Mao
(Jos kinkin nimi meni väärin, niin en pahoittele).
Trump etenee politiikassaan Hitlerin tavoin. Kansalaiset sallii sen, koska siellä on läjäpäin, suoraan sanottuna tolloja kotikoulun käyneitä jotka eivät tiedä muun maailman menosta eikä historiasta yhtään mitään, koska opetus perustuu raamattuun. Trumpin sisäpiiriinsä valitseman hännystelijät tietenkin kannattavat tuota presidentin irvikuvaa, koska taloudellisesti hyötyvät siitä.
Näin se on. Ja on jo ryhtynyt valmistelemaan sitä että voi jatkaa vielä tämän kauden jälkeekin. Ihan kuin Putin.
Vierailija kirjoitti:
Joo ihan on samanlainen, ei juuri mitään eroa. Siis ainakaan jos lukee Suomen "riippumatonta ja luotettavaa" paskamediaa.
Suosittelepa jotain parempaa mediaa. KUKAAN EI KOSKAAN SUOSITTELE. Kai sä nyt jostain luet uutisia? Kerro mistä meidän kannattaisi että oltaisiin valmistuneita?
Trumpissa on huolestuttavissamäärin Persupiirteitä. :(
USA:ssa aika monta kassakaappia jossa valmiit suunnitelmat trumpin hoitelemiseksi.