Pienituloisia miehiä kun tykätään haukkua jos haluavat parisuhteen
Niin onko oikeasti esim. 30 t. vuodessa tienaava täysin yhtä surkea tapaus kun työtön tuilla eläjä?
Kommentit (15)
Ei mua haittaisi, jos mies tienaisi vähemmän kuin minä. Hyvin kelpaisi 30t vuodessa tienaava mies. Mies voisi jäädä koti-isäksi pitämään huolen kodista ja lapsista, mä pystyn tarjoamaan perheelle hyvän elämän.
Sit kun löytyisi vielä mies, jonka itsetunto ei murene siitä että nainen on menestyneempi.
En ole koskaan haukkunut kenenkään tuloja.
Tunnen työttömiä jotka tehneet lapsia. Muutamakin ollut 20 työtön.
Jos mies tekee enemmän kotitöitä eikä ole tuhlaavainen niin tuskin kolmen tonnin tulot ovat ongelma. Toki miehen pitää myös tyytyä vastaavasti naiseen joka ei kelpaisi pinnallisille.
No onhan se turhaa hommaa olla töissä 8h ja työmatkat päälle, sitten tulla väsyneenä kotiin ym kiireet ja palkaksi saa räkää nyrkkiin.
Ennemmin ottaisin työttömän miehen, joka esim päivisin hoitaisi kotia, lapsia (4kpl ex liitoista) ja perheen juoksevia asioita ja kun tulen töistä kotiin, mies olisi hyvällä tuulella kun ei ole työstressiä.
N28
Eihän naisen kannata persaukista miestä valita, erossa jäisi tyhjää käteen kun varakkaalta voi nyhtää edes jotain.
Mun luoman taulukon mukaan homma menee näin:
Tulot vaadittava kullin pituus
3k€/kk 22cm
4k€/kk. 20cm
5k€/kk. 18cm
6k€/kk. 18cm
10-15k€/kk. 16cm
Yli 15k€/kk. Sisin on tärkein/seksi on muutakin kuin penetraatiota/kunhan on vikkelä kieli/ seksi ei oikeastaan ole mulle edes niin tärkeää/whatever mies haluaa
N25 hki
Haukutaanko? Taitaa olla enemmän amerikkalainen ilmiö
Niin no omassa lapsuudessa se meni niin että oltiin pienituloisia, isä oli työttömänä, äiti kävi töissä.
Mutta isä sitten hoiti kauppa-asiat, haki äidin töistä, isä oli tehnyt ruuan valmiiksi viikolla kun äiti tuli töistä, viikonloppuna äiti teki ruuan ja sit yhdessä hoisivat kotityöt.
Tarkoitan että isä teki kotona paljon kun äiti kävi töissä.
Järjestely sopi molemmille kun isän ei kannattanut tiettyjen juttujen takia tehdä töitä enää.
Mun mies tienaa varmaan just ton 30k€ tänä vuonna johtuen muutenkin suht alhaisista tuloista ja siitä että on puolet vuodesta (aikuis)opintovapaalla. Omat tulot moninkertaiset ja ei haittaa yhtään. Tilanne on jatkunut jo vuosia ja onnellisia ollaan. Mä maksan huomattavasti enemmän kaikesta ja ns ylimääräiset kuten parempaan autoon vaihdon ja matkat kokonaan. Hyvin toimii kun rakkautta ja kunnioitusta on muuten eikä kenenkään itsetunto ole tosta kiinni!
Vierailija kirjoitti:
Pummi on parempi ja eksoottisempi. Rohkea oman tiensä kulkija.
Ei varmasti ole.
Jos nainen haluaa älykkään miehen silloin valinta osuu persaukiseen työttömään, miksi muuten työttömillä olisi luksus autot ja vaatteet jos he eivät olisi neroja.
Ap, somen kauneimmat nuoret naiset eivät ole kaikki naiset. Lopeta oma nirsoilu.
Pummi on parempi ja eksoottisempi. Rohkea oman tiensä kulkija.