En kehtaa alkaa suhteeseen, koska minun pitäisi kertoa, että olen ollut 8 vuotta ilman toisen kosketusta
Tulee niin looseri olo kun miettii, että olen ollut sinkkuna 5 vuotta ja ilman mitään suhteita. Sitä ennen ex ei halunnut mitään läheisyyttä 3 vuoteen. Ei kohota mitenkään itsetuntoa kun sanoo, että sek## kuoli edellisessä suhteessa. En haluaisi kuitenkaan valehdellakkaan tällaisessa asiassa.
N.47
Kommentit (27)
Pieni valkoinen valhe ei pilaa uutta suhdetta. Rohkeasti vain eteenpäin!
Arvaa kehtaanko kertoa et minkäänlaista kosketusta ei oo ollut ikinä :D Ilmankos meen aina vaikeaksi kun tulee puhe seksistä jne. N33
En minä ainakaan ole miesystävältäni tentannut suhteen alussa milloin on ollut seksiä viimeksi eikä hän minulta.
Ei kai tuota nyt tarvitse erikseen kertoa? Hyvin se menee!
Jos masturboit, toteutat seksuaalisuuttasi etkä siten ole ollut ilman kosketusta. Ehkä seksiä toisen ihmisen kanssa.
Parisuhteessa jossa on terve pohja, voi kertoa kaiken.
Vierailija kirjoitti:
Jos masturboit, toteutat seksuaalisuuttasi etkä siten ole ollut ilman kosketusta. Ehkä seksiä toisen ihmisen kanssa.
Hyi hitto, en minä mikään runkkari sentään ole vaikka en seksiä ole saanutkaan 🤮
Mä oon ollu aina sinkku, eikä hävetä yhtään! 🤩
Vierailija kirjoitti:
Mee hoitoon!
Yksinäisyys saa kielen laulamaan, eikö vaan ?
Tämä
Mun mies oli ollut 10 vuotta eksentrisenä erakkona ja selibaatissa ennen ku tapasi mut.
Eka kerta oli melkoista jännää, itselläkin oli kuitenkin 4 vuotta edellisestä kerrasta.
Nyt 9 vuoden jälkeen asiaa ei edes huomaa.
Huvipuistohullu kirjoitti:
Mä oon ollu aina sinkku, eikä hävetä yhtään! 🤩
Reipas ja positiivinen asenne! Hyvä!👍
Miksi pitäisi kertoa? Onhan uuden kanssa muutenkin alku haparoivaa. Tutustu hitaasti.
8vuotta on aloittelija lukemia, itse olen ollut 32vuotta ilman toisen kosketusta ja enkä ole edes ammattilaistasolla.
Ajattelit sitten avautua koko seksuaalihistoriasta random-treffikumppanille?
Samallahan se menee seuraavatkin 8 vuotta.
Eiku. Parisuhde alkaa jostain, ei sitä tarvitse aloittaa takautuvasti. Mielellään pahimmat painolastit jätetäänkin menneeseen ja niitä avataan sitten kun aletaan puhua vakavista asioista.
Voi voi.
T. Sinkkuna 39 vuotta...
Mee laivalle! Saat huomiota viimeistään pilkun jälkeen ja itsetunto paranee. Tai meet Tinderiin etsimääin hetken huumaa.
Itse tehty ongelma, jonka voit naisena helposti ratkaista.
Voit vaan sanoa että tuntuu vähän epävarmalta kun on ollut pitkään yksikseen. Tai sitten et sano mitään. Fakta on että uuden ihmisen kanssa on aina täysin uusi eka kerta, ja omasta historiasta riippumatta se voi mennä huonosti tai hyvin. Eihän siitäkään ole mitään takeita että se toinen on sängyssä hyvä, pahimmillaan on jotkut pornosta opitut sirkustemput käytössä, välittää vain itsestään tms.
Miksi tuosta nyt pitäisi kertomalla kertoa? Ei oo musta sellainen asia.