Huuto.net Myyjistä marinaa =(
Hei,
ostin vuoden vaihteessa eräältä myyjältä
välikausitakin. Tarkistin tuotteen päällisin
puolin ja vaikutti ihan ok.
Mutta Mutta Mutta nyt ottaa päähän... Takki
oli ensimmästä kertaa päällä JA VETOKETJU
ON RIKKI, p....le.....
MITÄÄN MAININTAA TÄSTÄ EI OLLUT ja
mielestäni todella törkeää kaupan käyntiä =(
Ei voi sanoa että ei huomannut sillä vetoketju
jumiutuu melkein joka kerta.... ei vain silloin
jumiutunut kun YHDEN kerran koitin ja toimi
juuri sillä kerralla mutta nyt kun jouduttiin
avaamaan ja sulkemaan niin VIKA TULI ESIIN.
Tekisi mieli laittaa lista niistä myyjistä jotka
ovat tätä samaa sukua niin ei muille tulisi
turhaan takapakkia eli huijatuksi tulin.
Tylsää...
Kommentit (5)
kielteisen arvion? Siitähän se tulee muiden tietoon.
Jos myyjä ei ole valmis tulemaan hinnassa vastaan tai purkamaan kauppaa,koska tuote ei vastaa luvattua,niin sitten negatiivista palautetta.
vaan tän vauva kirppiksen myyntipalstalta Scooterit. Ja myyjä oli kyllä ystävällinen kun toi mulle kyseiset rattaat, koska en omista autoa. Kysyin vielä s-postissa onhan vaunut kunnossa, ja olihan ne ihan kunnossa. Ikäväkseni kun toin vaunut sisälle kotiin ja aloin niitä katsella ne eivät olleetkaan ihan kunnossa! Jarru oli toiselta puolen rikki (puuttuu se pidike joka menee hampaaseen kiinni kun painaa alas jarrun) kuitin aikoi tuoda tai lähettää, ja tähän päivään asti ei ole kuittia saapunut perille! En ymmärrä myyjiä jotka kehtaavat päin naamaa valehdella. Itse en pystyisi moiseen koska häpeäisin tekoani todella. Jos mahdollista tehdä kauppaa kasvotusten esim. vaunuista, katsokaa vaunut päivänvalossa läpi! itse en niitä nähnyt pimeässä parkkipaikalla (siitä varmaan oli hyötyä myyjälle!) Nyt sitten olemme silti rattaita käyttäneet, vaikka toinen puoli jarrusta ei pidä vaunuja paikallaan ollenkaan. Omaan piikkiin menee toi korjauskin, mutta en ole päässyt vielä lastentarvikkeeseen että sen korjauttaisin.
Sun kaupasta on kyllä jo niin paljon aikaa,siis n.2,5kk jo että myyjä ei tietääkseni ole velvollinen enään korvaamaan mitään.Näin ainakin ongelma palstalla siellä on keskusteltu että noin pitkän aikaa tapahtuneeseen kauppaan ei enään ole perusteita vaatia mitään.
Aina pitää tosi tarkkaan syynätä huudetut kohteet ne saatuaan ja heti.
Hei, minulla on ollut paljon vaatteita joissa hankalat (lue: huonot) vetoketjut jo ihan alun alkaen. Näissä vaatteissa vetoketjut saa vedettyä kiinni olemalla tosi huolellinen eli laittamalla ne ihan pohjaan ja suoristamalla molemmat puolet niin että samassa tasossa. Huonoja vetskareita meillä on ollut yhdessä POP:in takissa, H&M:n puuvillatakeissa, yhdessä Legon takissa jne. Kaikki kumminkin toimivat edelleen (jos olisin näitä myymässä laittaisin kyllä maininnan huonoista ketjuista..).