Kirpputorien varastelevat asiakkaat
Täytyy ihmisellä olla todella paha olla jos varastaa kirpputoreilta tavaraa. Tuotteet hinnoiteltu 3-10 euroa niin niitäkin pitää nyysiä, voi saatana että tuollainen ottaa aivoon, miksi eivät ryöstä kultasepänliikettä tai pankkia jossa varastamisesta olisi jotain todellista hyötyä ?
Kommentit (4)
Olisko osa päihdeihmisiä. Jotkut ulkomailta, ei vielä tuloja. Jotkut epätoivoisia perheellisiä tai jotain. Ellei ole kleptomaani. Ehkä kirpparilla saisi jonkun systeemin ettei kaikki viedä.
Pari hieman ruskettuneempaa tyyppiä heitettiin kirppikseltä pois, kun olivat vaihtaneet tuotteiden etikettejä. Hälyn takia ei voinut pistää taskuun, mutta euron voi maksaa. Harmitti, kun eivät soittaneet petosyrittäjien takia poliisia.
Osa tuntuu kuvittelevan että kun on käytettyä ja että ei paljon maksa, niin voi ottaa ilmaiseksi.