Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
170 cm ja 81 kg...seperläskikö?
09.03.2007 |
Olen oikeasti ihan hyväkuntoinen. Ratsastan aktiivisesti, uin, laskettelen ja hiihdän (vielä kun näillä lumilla voi). Mulla on vaan niin huono motivaatio laihduttaa, kun kunto on niin hyvä ja samoissa mitoissa olen ollut useita vuosia. Pari 50 kiloista kaveria on jäänyt juoksulenkillä pahasti jälkeen. Saako näin isoja ihmisiä olla? Ilman laihdutuspaineita. Liikun paljon ja syön myös paljon. Ja olen itseeni tyytyväinen - enkö saisi olla?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
mutta jos kerran olet hyväkuntoinen (lihaskunto ja hapenottokyky) se vaatii paljon liikuntaa -> ihmettelen miksi et laihdu automaattisesti.
Kun vielä juoksin paljon, minulla oli ongelmana se, että paino tippui liikaa eikä tehnyt edes mieli syödä kaikkia niitä herkkuja joita olisi pitänyt että painonlasku olisi pysähtynyt.
Eli ton takia mun on vaikea uskoa että liikut niin paljon että olet oikeasti hyvässä kunnossa....