Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä ihme oireita nämä ovat; pliis auttakaa?

Vierailija
09.03.2007 |

On poissaoleva olo, välillä tuntuu että joka paikka (jalat, kädet) tärisee tai on turvonnut tai puutunut vaikka ei ole eikä tärise. Kurkku on kuiva ja tuntuu ettei mikään mene alas vaikka saan syötyä. On kuin mikään osa ei toimisi mutta silti toimii. Kahvia juodessa tulee todella sairas olo, kuin veri ei kiertäisi ollenkaan päässä. Kun ajattelen asioita, en saa syötyä tai nieltyä, kaikki paikat puutuu ja pistelee. Mikä minulla on? Pelkään ms-tautia tai vastaavaa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nuo oireet voivat viitata vaikka mihin, joten lääkärissä voisi käydä. Itse yritin tänään soittaa lääkäriaikaa, mutta en saanut.

Vierailija
2/4 |
09.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivottavasti ei oo mitään vakavaa. Jaksamista :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mua on tutkittu kamalasti. Ensin epäiltiin ms-tautia mutta sitä ei löytynyt. Suolistosta löytyi kroonista tulehdusta mutta mikään tunnettu sairaus ei siihenkään sovi. Akupunktio auttaa mua huomattavasti ja ruokavalio. Kahvia ei voi juoda ollenkaan. siitä tulee ihan hirveä olo. Myös sokeri ainakin suurissa määrissä tekee oudon olon. Myöskin maito ja gluteenia sisältävät viljat pahentaa oireita. Onko sulla niskat jumissa? ja kurkkaapa miltä kielesi näyttää? Mulla kieli oli aikaisemmin ihan kamalan näköinen ja menee vieläkin kun on paljon oireita. Oli semmoinen keltainen kate ja paljon pilkkuja.

Vierailija
4/4 |
09.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ehkä kilpirauhanen, vaikka ei niin selvät oireet...

Ilmoitathan jos jotain selviää!!!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi neljä