Tuore parisuhde ja riitely
Olemme olleet yhdessä vajaan vuoden ja nyt olemme alkaneet riidellä paljon.
Minulla on luottamusongelmia ja mies etääntyy. Sitten riitelemme ja mies alkaa piikitellä.
Minusta tuntuu jo muutenkin että minä rakastan miestä enemmän kuin hän minua. Jostain se tunne tulee. En enää tiedä mitä tehdä. Erotakaan en halua, eikä mieskään halua.
Kommentit (2)
Pysähdy hetkeksi miettimään, millaista sinun elämä tulee olemaan vuonna 2030, tai vuonna 2054 tuon kumppanin kanssa. Haluatko ihan tosissasi elää sellaisen ihmisen kanssa, jonka kanssa tulee jatkuvasti riitaa?
Kannattaa luovuttaa ajoissa, kun huomaa miehen etääntyvän eikä teidän elämänne ole kovin kivaa yhtenään riidellessä, vaikka sinä yksi kuinka rakastaisit.
Keskusteluun! Ehkä ulkopuolisen avulla. Jos mies ei lopeta etääntymistä ja piikittelyä, ero. Mutta hänen on myös saatava sinut ymmärtämään mikä sinussa häntä häiritsee - muista se, kun luulet, että vain hänen käytöksestään on kyse.
Kaikkea hyvää!