Miltä tuntuu olla timmissä kunnossa, kun ei vatsamakkarat häiritse?
Kiinnostaisi tietää. Onko kevyt olo? Tyytyväinen?
Kommentit (8)
Helkkarin hyvältä, ei kylläkään kevyeltä. Vatsalihakset näytää peilistä jopa omaan silmään hyvältä.
tv: 183cm/100kg, rasva% 11.
Ihan ok. Kaikkeen tottuu, myös siihen timmiin oloon.
Samaa unelmoin ja mietin. Mua ei haittaa jos on paksut reidet tai iso perse, mutta tää maha! Se on tiellä ja olo on epämukava ja raskas. Eli ei enää mikään pelkkä ulkonäköongelma. Nyt taas on dieetti meneillään. Se hyvä tässä on, että pieneneekin suht nopeasti ainakin pahin pömppä, kun nesteet lähtee.
Mulla oli joskus, en oikein tottunut siihen kun aina ollu vähän pyöreä vatsa. Pieni pehmeys vartalossa tuntuu mun mielestä ainakin mukavammalta kuin ihan littana vatsa.
Ihan ok, mutta topattuja rintaliivejä joutuu käyttämään. Olen lauta.
Ei miltään. En minä ainakaan ajatellut koko asiaa. Sen sijaan kun lopetin aikoinaan punttiksella käynnin, rasvan kertymisen kyllä huomasi farkuista ja vaa'an lukemista.
Minulla on kokemus yli- ja alipainosta. Kestävyyslajit veivät mennessään ja paino putosi liikaakin. Yli- ja alipainon ero on kuin yö ja päivä. Entisen verrattuna tuntuu kuin kävelisi ilmassa. Olo on kevyt, keterä ja notkea. Enää en hikoile yhtä paljon kuin ennen. Kesähelteilläkin paljon helpompaa.
En osaa sanoa.