Kuinka usein käyt ripsipidennysten huollossa/kynsihuollossa?
Kysymys on siis osoitettu niille, joilla on ripsienpidennykset ja/tai rakennekynnet. Miten ihmisillä on varaa siihen? Jos ajatellaan, että ripsienpidennysten laitto maksaa 120-140€ ja huolto 5 viiden viikon välein 50-60€. Samoin kynsien huolto on aika kallista. Miten ihmisillä on varaa? Yleensä ne ovat vielä varsin nuoria naisia, jotka käyvät noissa. Esimerkiksi ihan vaan ripsien kestoväjäykselläkin saa jo hyvin näyttävät ripset aikaan. Ja Jos ostaa vaikka Sokokselt alennuksella 30€:lla vaikka Diorin laadukkaan maskaran, niin silläkin saa jo näyttävät ripset. (ja se mascara kestää joku 3-4kk käytössä).
Kommentit (4)
No jos miehillä menee viikossa se 10 kaljaa 3e/kpl, 30e/viikko, 120e/kk, niin varmaan niillä rahoilla naiset pääsee ripsihuoltoon.
En ole ikinä tosin itse käynyt, mutta omat on rahani.
Vierailija kirjoitti:
No jos miehillä menee viikossa se 10 kaljaa 3e/kpl, 30e/viikko, 120e/kk, niin varmaan niillä rahoilla naiset pääsee ripsihuoltoon.
Miehethän eivät tuollaisia laske. Saattaa ajatella, että "en mä maksa 13€ buffetlounaasta", mutta kun mennään kapakkaan, niin ihan hyvin voidaan ottaa pari olutta, millä hintaa saa jo sen lounaan.
samoin brassi sokerointi maksaa vähintään 50€ ja siinä olisi käytävät joku 6 viikon välein. Sillä summallahan saa jo viikon ruokaostokset?
Mitäs kosmetologin palveluita miehet käyttävät pitääkseen ulkonäöstään huolta?