Venäläisten tilit jäädytetään 😂🤣
Rahat on loppu ja Putin itkee rauhaa 🤣😂
Koko paska 💩 lahoaa
Venäläisten tilit jäädytetään 😂🤣
Kommentit (11)
Taas näitä Ukrainan propagandatoimiston Youtube videoita missä ei ole mitään perää. Ne väittää että Ukraina jyrää rintamallakin 247
Ruplan arvo on nyt alhaisin tällä vuosituhannella
Kohta on Paavo Lipponen ja Kimmo Kiljunen ulisemassa äiti venäjän puolesta.
Vierailija kirjoitti:
Taas näitä Ukrainan propagandatoimiston Youtube videoita missä ei ole mitään perää. Ne väittää että Ukraina jyrää rintamallakin 247
Näin on. Silti jotenkin ihmeellsisesti menee kokoajan maita
Jos palataan todellisuuteen niin ainoa diktaattori joka jäädytti oman maansa kansalaisten tilit tällä vuosikymmenellä on ollut Kanadan Trudeau, WEF:n eliitin asettama pääministeri. Jota on kehuttu kovasti Suomessa.
Tankkerit uusissa sanktioissa ja edes Intia ja Kiina ei ota vastaan
Vladimir Putin 'considering freezing Russian bank accounts' and 'food cards'
https://www.the-express.com/news/world-news/160388/inflation-putin-bank…
Aah hah hah 🤣
Ruokakortitkin
Pelkojen kasvavista talouskatastrofeista keskellä raportit vihjaavat, että Vladimir Putin harkitsee äärimmäisiä toimia, kuten venäläisten pankkitilien jäädyttämistä ja ruokakorttien käyttöönottoa.
Kansalaiset tuntevat taloudellisen paineen korkojen nousun ja elintarvikkeiden hintojen rajun kasvun vuoksi, mikä on nostanut välttämättömyyshyödykkeiden hinnat pilviin. Marraskuusta 2023 vuoteen 2024 perunoiden hinnat nousivat lähes 95 %, kun taas voin hinta kohosi 36,5 %.
Ruokahintojen dramaattinen nousu on käynnistänyt varkauksien aallon, jotka kohdistuvat supermarketteihin ja ruokakauppoihin, ja erityisesti voi on noussut varkauksien keskiöön.
https://www.the-express.com/news/world-news/160388/inflation-putin-bank…
Lännessähän ei suinkaan jäädytetä tilejä tai rahastoja, eihän.
Aah hah hah 🤣 🤣 😂