Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiinalaiset jättävät tuhansien eurojen talvitakkeja Rovaniemellä hotelleihin ja ravintoloihin, lentokentällä penkeillä takkeja, hanskoja yms

Vierailija
09.01.2025 |

Serkkuni kertoi vieneensä äitinsä roviksen lentokentälle ja saanut täysin uuden vaatekerran talvivaatteita. Haalarihousut, takin, kaulaliinan ja ihanan tupsupipon- tuollainen hänen kokoisena kiinalaisnainen oli tullut kysymään että haluaisiko siskoni nuo vaatteet, olisi vielä halunnut antaa rahaa pesulakuluihin! Oli sanonut että ihanin loma ollut hänellä koskaan ja parasta oli ollut jäästä tehty sauna!

Pelkkä Fjällravenin untuvatakki oli hinnaltaan 680 euroa ja housut yli 300😅. Shanghaista oli lentänyt neljäksi päiväksi Rovaniemelle. Itsekkin olen jättänyt kerran huonot bikinit Espanjaan hotellihuoneen vessaan mutta maksoivat vain 20 euroa, serkkuni saama vaatekerta arvoltaan lähes 1500, hanskatkin Haltin hanskat 180e!

Tekisi kyllä mieli lähteä kerjäämään vaatteita turisteilta rovaniemelle!😅

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla