Dartsin uusi 17-vuotias maailmanmestari näyttää n. 40-vuotiaalta
Onko selitys se, että kysymyksessä on baarilaji? Ja mahdolliset baarielämäntavat.
Kommentit (10)
Laitapa kuva itsestäsi niin arvostellaan koko palstan voimin.
Elämäntavat kyllä. Palkkasi viime vuonna pt:n parantamaan kuntoaan, koska oli hälyttävässä kunnossa silloin oltuaan 16-vuotias ja on siitä kyllä ulkonäkö piristynyt. Tykkää syödä pitsaa, hampurilaisia, juo paljon limpparia.. Sillähän se on tullut, sittemmin skarpannut.
Aika random, mutta olen huomannut että osa englantilaisista kypsyy jo varhain, jos näin kauniisti ilmaistaan. En tiedä mistä johtuu vai olenko tykkänään väärässä.
Tässä hän on 14-vuotiaana.
https://www.gbnews.com/media-library/watch-now-luke-littler-speaks-afte…
Vierailija kirjoitti:
Laitapa kuva itsestäsi niin arvostellaan koko palstan voimin.
Tässä on pakko tunnustaa, että jo 14-vuotiaana sain kaljaa lähikaupasta ilman papereita. Mutta jouduin kyllä tinkaamaan, että ihan varmasti olen 18 vuotta. Enimmäkseen hain kyllä lyhytkasvuisemmille kavereilleni. Ap
Pubitikkaan kuuluu sipsit ja kalja. 2m etäisyydeltä tyrkätään tikat tauluun. Kuinka tuokin mestari pärjäis mökkitikassa. 5m etäisyys ja viisi tikkaa klassiseen tikkatauluun?
Vierailija kirjoitti:
Tässä hän on 14-vuotiaana.
https://www.gbnews.com/media-library/watch-now-luke-littler-speaks-afte…
Mit..v..ua!? Olen nähnyt raikkaampia naamoja takanaan 20 vuotta ankaraa keitotusta ja keltahaalarihommia.
Luulin että tuolla heitellään tikkaa pidemmältä kuin 2,5 metrin päästä. Melko heppoista menoa kun olen nähnyt monen kotimaisen kännissä olevan tyypin heittelemässä samoja tuloksia yli viideltä metriltä.
Taas alkoi läskit täällä vinkua kun jollain on vähän massia päällä ..
Niin, että Littler jo 14-vuotiaana dartsia heitellessään kierteli pubeja juopotellen? Aivan.