Onko palstalla muita noin 60v ja vanhempia!
Onko teidän jälkikasvu muistanut teitä joululahjoilla?
Itse koin valtavan pettymyksen, kun vanhin lapseni laittoi S-marketin lahjakortin 80 euroa.
MIKSEI voinut muistaa äitiään jouluna kunnolla, kuten muiden lapset?
Pidän loukkauksena jotain lahjakorttia S-ketjun kauppoihin ja vain 80 euroa.
Tytär asuu ja työskentee Helsingissä jossa on muuta maata paremmat ja suuremmat palkat; omalle äidille tuosta hyvästä vain 80 euroa??
Kommentit (7)
Juuri eilen sanoin ja painotin opiskelijalapselleni, että ei lahjoja tai mitään mikä maksaa! Haluan että hän ostaa itselleen mitä tarvitsee, minultakaan ei puutu mitään.
80 euroa on hyvä summa jos on vähävarainen. Moni olisi kiitollinen.
Jälkikasvu muistaa olemassaoloni vain kun tarvitsee itse jotain eli ei. Toisaalta en ole kyllä mitään lahjoja haluamassakaan. 80 € lahjakortti ruokakauppaan on hyvä lahja ja olisin mielissäni.
Ei Helsingissä ole paremmat palkat, täällä on asumiskulut varmasti viisinkertaiset verrattuna maaseutuun. Lopettakaa valheellinen selitys.
Täällä pappa yli 60 v. Ei jälkikasvua - vielä, mutta vielä sokeri suussa sulaa ja stondaa kuin oriillla ...
En tarvitse mitään. Mieluummin itse heille lahjoitan. Liikaa tavaraa jo ennestään. Joulu yhdessä jos mahdollista on parasta.
Meidän miniä tekee ikimuistettavia Jouluaattoja.
Täytyykin muistaa kiittää häntä.
a) Täytin juuri 59 v.
b) Olen tänäänkin hyvin onnellinen siitä, etten ole tehnyt lapsia.