Poliitikot huolissaan poliitikkoihin kohdistuneista väkivallanteoista
Kommentit (9)
Ei mitään uutta eikä yllättävää. Näin se on ollut aina. Niin kauan kun ei kosahda omaan nilkkaan tai lähipiiriinsä niin eipä niitä voisi vähempää kiinnostaa.
Itse ne saa haukkua ja sortaa kaikkia muita mediassa xD Sitä jos kritisoi niin on tyhmä salaliittoteoreetikko xD
Poliitikot pitävät Suomen kansalaisia tyhminä. Media haukkuu suomalaisia rikollisiksi ja globalisti-poliitikot nyökyttelevät hyväksymisen merkiksi.
Arvasin sen, että poliitikot joutuvat kohta rakentelemaan niitä korkeita aitoja suojakseen.
Poliitikot pitävät itseään rivikansalaisia parempina. Kansalaiset kärsivät ja poliitikot v ittuilevat ihmisille median avustuksella. Vähävaraisten rahat viedään ja samalla maah anmuuttoa lisätään.
Kannattaisko sitten ruveta hoitamaan valtiota kunnolla niin voisi olla varma ainakin siitä ettei se nyrkki johdu huonosta viranhoidosta?
Vierailija kirjoitti:
Kannattaisko sitten ruveta hoitamaan valtiota kunnolla niin voisi olla varma ainakin siitä ettei se nyrkki johdu huonosta viranhoidosta?
Vastustan väkivaltaa ja pidän itseäni aika rauhallisena ukkona. Silti minunkin tekisi mieli antaa avokämmen litsari orpolle ja satoselle. Jotain rajaa siihen valehteluun.
Kaisaniemenpuiston häiriöistä on valitettu vuosia. Eipä kauheasti kiinnostanut kaupunkia tai poliisia. Nyt pari kuukautta valvontaa kai on tehostettu olevinaan. Hyvä kun joku päättäjä joskus kohtaa niitä vaaroja mitä tavan kulkijoilla on. Jospa tavan ihmisten valitukset ko puistosta, ja mm Kurvista, Sörkasta otettaisiin jatkossa vakavammin.
Ei niitä kukaan läimisi, jos eivät jatkuvasti olisi tekemässä päätöksiä, joiden seurauksena oma pankkitili kasvaa samalla kun kansa köyhtyy. Sipilän ja Kiurun tapaukset on ehkä vasta alkusoittoa. Kansa rupeaa olemaan valmiita barrikadeille.