Purran talouslinja on oikea jotta emme joudu IMF:n sanelupolitiikan alle.
Riikka Purra on best ja kääntää Suomi-laivaa oikealle uralle. Kipeää se tekee tovin mutta sosialismin tie on kuljettu loppuun eikä se toimi enää. Parempi Riikan linja kuin että IMF sanelee leikkaukset kovalla kädellä, mihin jouduttaisiin pian opposition linjauksilla. Ruotsi ja Tanska tekivät suunnan muutokset jo vuosikymmen sitten. Suomi seuraa perässä vasta nyt. Näillä mennään.... Hyvä Purra!
Kommentit (8)
Riikka on kyllä IHQ!
Haistakaa kommarit ja demarifemakot pitkä v i t t u !
Emme todellakaan ole olleet menossa IMF:n sanelupolitiikan alle. Aloituksesi on harhainen.
Ymmärtää varmaan heti jos tulee yksikin syy ymmärtää. Tähän asti on tullut vain tuhoa.
Tulokset ratkaisee. Ei paskanjauhanta
Kakara taas tekee täällä talouspolitiikkaa! Hah!
Ei sieltä IMF:ltä pelkkää posiitivista palautetta tullut. Kritisoivat mm. koulutusleikkauksia. Talouskasvun puute nähtiin suurena riskinä myös.
Purra kusi talouden, siitä ei pääse mihinkään.
Miksi nimimerkki riikkaa pitäisi edes ymmärtää? Tuolla se riehuu joka tapauksessa vielä 2 vuotta. Tuloksilla ei ole mitään väliä.
IMF: n suurinta valtaa käyttävät jäsenmaiden valtiovarainministerit sekä vauraat länsimaat jotka rahoittavat järjestöä.
Ymmärtääkö tätä vasurit?