Peruskoulu on tulossa loppuunsa erään kylän
jengiläisten kohdalla.
Mitähän sitten sen jälkeen... Haaveet heillä ainakin on korkealla nettijulkaisujensa perusteella... wannabe roadman!
Mutta mites, menevätkö tai pääsevätkö nämä jengiläiset edes inttiä suorittamaan... Kovia tyyppejä olevinaan, mukana myös niitä eräitä r-maneja josta ryhmänimestä viivan kohdalta puuttuvat kirjaimet a ja d.
Mites, tuollainen monikyvykkyys, josta julkaisuja on nyt juuri esim. Merivoimien Facebook-sivuilla. Olisko noissa paikallisissa jehuissa sellaisia monikyvykkyyksiä?
Ei kai, huoltajansakin lienee suorittanut intin nollalinjana!
Kahjoutta huipussaan! Siellä ne leikkii sekopäisyyksillään, siellä ne leikkii, yks niistä vahtii jonkun naapurin menemisiä ja tulemisia ja TEKEE NIISTÄ KAVERIPIIRISSÄÄN PUHEENAIHEEN, SE LAPSI; SE LAPSIROADMAN HAKEE MAINETTA TUOLLAISILLA TEOILLA SEKÄ MYÖS ILKIVALLALLA JA HÄIRINNÄLLÄ!
ONKS NOILLA TOIVOA!
OVATKO NUO OIKEESTI ÄLYLLISESTI VAMMAUTUNEITA? JA JOS OVAT, MISSÄ HUOSTASSA NE PITÄS OLLA?