Lue keskustelun säännöt.
Nykypäivän sinkuissa on kaikenlaista porukkaa eikä niin että heissä olisi jotain 'vikaa'. Päinvastoin yskinjäämisestä voi syyttää nyt koko y
14.11.2024 |
Nykypäivän sinkuissa on kaikenlaista porukkaa eikä niin että heissä olisi jotain 'vikaa'. Päinvastoin yskinjäämisestä voi syyttää nyt koko yhteiskuntaa ja sitä miksi koko maailma mennyt eikä vaan Suomi.
Kommentit (3)
"Yksinjääminen" kuulostaa siltä kuin kyseessä olisi jokin ei-toivottu asia.
Monille, etenkin nuorille naisille, se sinkkuna oleminen on kuitenkin ihan toivottu juttu, oma valinta.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sama täällä. Vapaaehtoisesti sinkku. Liian kilttinä naisena en viihtynyt parisuhteissa. Vapaus ja itsenäisyys parasta.
Itse olen vapaaehtoisesti sinkku. Minulla on vuosikymmenien kokemus parisuhteista ja olen huomannut olevani onnellisempi ilman. Kaikki sinkut eivät siis ole tahtomattaan yksin jääneitä.