Maailmaa pyörittää henkisyys
Se on ihan huuhaata joku "ateisti" käsite oikeasti tässä maailmassa. Sillä vaan luodaan kuva ihmisille että ei ole olemassa mitään sun sisällä, et sä oot vaan sellanen tyhjiö kehen voidaan ohjelmoida vaikka mitä paskaa korruptoituneen tieteen kautta, kertoo sulle vaan lehdestä miten kaikki menee ja sä uskot aivan kaiken sellasenaan. Se on sen tarkotus, viedä juuret jotta aivopesu olisi helpompaa.
Henkisyyshän on sisälle päin katsomista ja oman potentiaalin tajuamista, uskonnollisuus on vähän eri asia mutta se menee siinä käsi kädessä kyllä, sä alat ymmärtämään myös uskonnolliset tekstit ja niiden merkitykset oikeassa valossa.
Kun te katsotte maailmaa johtavia ihmisiä, ne on kaikki mukana eri järjestöissä, oli ne muurareita tai mitä vaan muita järjestöjä ja ryhmittymiä ja kerhoja, ne on henkisiä sellasia.
ne ihmiset tajuaa meiän tietosuuden päälle, sen takii niillä on kontrollikin koska muut apinat ei tajua miten esim ihmismassoja voidaan psykologisin keinoin hallita. Ei normaali apina tajua mitä tässä yhteiskunnassa tapahtuu koska ei se oo koskaa menny sisällensä.
Se on ylpeä "ateisti" joka ei usko mihinkään muutaku lehden kanteen :D
jep