Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kysymys nukkekotiharrastajille!

Vierailija
05.11.2024 |

Tämä saattaa kuulostaa oudolta kysymykseltä, mutta ihan tosissani kysyn kun itselläni ei ole nukkekodeista varsinaisesti kokemusta, ja tässä tarkoitan nukkekodeilla niitä ihania, ei varsinaisesti leikittäväksi tarkoitettuja luomuksia.

Ja kysymys on tämä: kun nuo nukkekodit ovat täynnä minimalistisen pieniä yksityiskohtia ja esineitä, niin miten estätte pölykerrosten keräytymisen talojen sisätiloihin? Pölyjen "pyyhkiminen" tuollaisista miniatyyreistä tuntuisi jopa mahdottomalta urakalta kun kaikki on pientä ja tavallaan saattaa olla myös haurasta.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lehtipuhaltimella

Vierailija
2/4 |
11.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ubb

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakko myöntää että en juuri mitenkään pölyä kertyy kun en jaksa sitä alkaa siivoilemaan ja näpertämään. Pari kertaa vuodessa vaihdan sisustusta ja sitten samalla pyyhin varovasti pölyt pienellä mikrokuituliinalla ja jotkut hankalat pienet rakoset topstikuilla ennen kuin pakkaan esillä olleet jutut pois ja laitan uudet tilalle.

Vierailija
4/4 |
11.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hanki katsomissivulle läpinäkyvä kalvo

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä kuusi