Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ojaan meni hallituksella ja pahasti

Vierailija
02.11.2024 |

Osa-aikatyöt eivät enää kannata. Hanttihommat ovat historiaa paitsi pimeästi. Henkilöstövuokraamoilla menee kehnosti kun ihmiset hakevat nykyään vain kokoaikatyötä turvaosan poistuttua. Oli puhe että turvaosa nousee heikosta 300 eurosta 500 euroon, vaan leikattiin kokonaan pois. Älytöntä menoa.

Kai se on sitten itsekin jäätävä sesonkityöläisenä ansiosidonnaiselle makoilemaan ekaa kertaa elämässä. Kiitos päättäjille kun ette huomioineet meitä lain. Kiitos.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin pääsi käymään. Oli sellainen hassu ajatus, että ihmiset ovat työttöminä siksi, kun eivät halua töihin. Jäi huomaamatta sellainen pikkuseikka, että työpaikkoja on kovin vähän. Ja varsinkin kokoaikaisia, joihin voidaan ottaa ikääntynyt tai vajaakuntoinen työtön.

Vierailija
2/3 |
03.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päättäjillä ei ole kokemusta työttömyydestä. Ylipäänsä Suomessa tekevät kaikenlaisista asioista päätöksiä ne, jotka eivät itse ole kokemassa päätöstensä seurauksia. Päätökseteko on elitististä ja kuplaantunutta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämän takia kokoomus pelästyi ja ehdotti että korkeakoulut maksullisiksi koska duunarit ym. köyhät tajuaa että pakko hankkia korkeakoulututkinto jotta voi saada edes leipää pöytään.