HS : Brttipsykologi kertoo mikä on tärkeintä
"Brittipsykologi Aala El-Khani on auttanut perheitä äärimmäisissä oloissa, kuten pakol aisleireillä. Hän tietää, mikä on tärkeintä, kun vanhemmat haluavat suojella lapsiaan huumeilta ja rikollisuudelta."
Kommentit (8)
Aala tykkää myös käyttää hijabia, mikä sopii Hesarin toimittajien maailmankatsomukseen.
Klikinsäästäjä: Aika ja huomio
Olkaa hyvä!
Ja olen kyllä samaa mieltä.
Kaikki vanhemmat kaikkialla maailmassa haluavat lapsilleen samaa: onnellisuutta, turvaa, rakkautta ja mahdollisuutta hyvään elämää
xxx
anteeksi nyt vain, mutta opettajana olen varsin erimieltä Meillä esim lapsille annetaan aikaa leikkiä eikä laiteta kotitöihin ettei ehditä koulutöitä edes hoitaa
taas tämmöstä viherhöttöä ettei rajaa kun asioista ei puhuta oikeilla nimillä ja puhuta ylipäänsäkään, ei asiat koskaan etene..
On myös tärkeätä, että tytöt ympärilekataan, ettei yli seksuaalisuus häiritse yhteiskuntaa.
-woke
Aika ja huomio, tottakai
Mut mä ite lisäisin siihen ihan ensimmäisenä luottamuksen, lapsella pitää olla luottamus omiin vanhempiinsa ja luottamus rakennetaan terveellisesti asettamalla rajoja mutta myös rakastamalla ja puhumalla asioista
Suomalainen kasvatus on ihan perseestä ollu ties kuinka kauan koska keskiverto perheessä ei osata puhua mistään, kaikki vaan lakaistaan maton alle.
Jos lapsi ei saa sitä luottamusta mistään, se hakee sen jostain muualta sitten, esim sieltä jengeistä ja toisista samanlaisista ihmisistä ketkä ei saa luottamusta mistään. Sit siin on taas porukka missä tyhmyys tiivistyy.
Hs= huono vitsi