Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vanhasen Ideapark-kanta, miksi vihastuttaa?

Vierailija
11.09.2008 |

Mikä siinä niin mättää, että Vanhanen haluaisi myös pk-seudulle Ideaparkin? miksi ihmset eivät halua? Työpaikkojan se loisi.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensinnäkin jos se tulis sinne Vihtiin. Sinne tulisi työpaikkoja ja ne vihtiläiset ym sen suunnan ihmiset pysyisi enemmän siellä aina ei tarttis tulla Helsinkiin.



Eli Ideapark Vihtiin, junarata Lohjalle, mutta ei sitä Vanhasen puutarhakaupunki ideaa.

Vierailija
2/4 |
11.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haluaa rakentaa systeemin jossa liikutaan paikasta toiseen vain omalla autolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hän haluaa, että ihmiset asuvat hajallaan pientaloissa ja myös palvelut ja työpaikat olisivat hänen mallissaan hajallaan. Kuitenkin hän kannattaa Ideaparkkeja, jossa jättimäinen määrä palveluita ja työpaikkoja on keskitetty pienelle alueelle. Kun alueella on iso kauppakeskus, näivettää se niitä hajautettuja palveluja.



Kenen mielestä tämä on loogista?

Vierailija
4/4 |
11.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

onnellinen radanvarren kerrostalolähiön asukki, joka ei ylipäätään ymmärrä tätä pientaloihannetta pikkuautoineen. Me asumme lähellä luontoa ja palveluja omassa rauhassa kerrostalossa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän yksi