Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Laminaatit kalustettuun asuntoon
18.09.2024 |
Onko ihan tuhoon tuomittua asentaa itse laminaatit asuntoon jossa asutaan? Kaikki kalusteet pitää siis siirtää pois ja takas paikalleen (ei ole mikään minimalistikoti 🤪)
Miten helppoa asennus ja minkä kokoisen kämpän saisi viikonlopussa asennettua? Eniten kauhistuttaa jalkalistojen mitoitus, ei niinkään itse laminaatin asennus.
Kommentit (4)
Minulla meni aikoinaan pari päivää, kun ensimmäistä kertaa elämässäni asensin laminaatit kaverini kaksioon.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija kirjoitti:
Kuulostaa osaamisellesi ylivoimaiselta.
Ei edes osaaminen vaan vaiva ja työläys eniten mietityttää.
Alue: Aihe vapaa
Mä tein kerran ihan kylmiltäni isohkon kerrostaloasunnon eteiseen ja keittiöön. Lopputulos oli hyvä, vaikka matkalla oli kysymysmerkkejä. Pohjan, jolle laminaatit asentaa pitää olla tasainen tai siitä täytyy tehdä tasainen. Laminaattien ja listojen sahaamiseen oikean kokoiseksi kannattaa hankkia jokin muu kuin käsisaha. Älä hosu, vaan tee rauhassa, vaikka huone kerrallaan.