Lue keskustelun säännöt.
Kuntopyörän omistajat ov
08.02.2007 |
Kannattaako ostaa kuntopyörä eli siis tuleeko sillä poljettua vai jääkö pölyttymään nurkkaan? Kauanko poljette viikoittain/päivittäin ja onko minkälaisia tuloksia tullut? Vaikuttaa varmaankin ainakin reisiin ja ylipäätään jalkoihin, entäs takapuoli ja vatsanseutu??
Kommentit (2)
Kuntopyörällä poljen päivittäin 30min-1h.
Kyllähän se vaikuttaa ja kuluttaa kaloreita tehokkaasti. Lisäksi nostelen painoja, että saa myös lihaksia.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Itse käyn mieluummin salilla pyöräilemässä, kun täällä kotona. Ensinnäkin siksi, että kotona ei saa koskaan tehdä sitä rauhassa, salille kun menen, se on minun omaa aikaani.
Mutta en hankkisi kotiinkaan ihan tavallista kuntopyörää, vaan mieluummin spinning-pyörän. Se ei kaadu, vaikka vaikka hieman jumppaa siinä päällä. Pelkkä monotoninen pyöräily ei taitaisi pitkään innostaa.