Kukaan menossa Night Run juoksutapahtumaan tampereella syksyllä? Onko joku käyny?
Oisin ekaa kertaa menossa. Oliko joku käyny tässä aikaisemmin?
Kommentit (29)
Ystävien kanssa lähdössä mutta hupi kärjellä tällä kertaa! Ilmeisesti paljon kehitelty skumppa pisteestä lähtien Tamperen yöhön.
en ole ollut, missä tuo on? muutamassa massatapahtumassa olen kyllä ollut.
En ole tuolla käynyt mutta likkojen lenkillä olen. Olen juossut vastaavan lenkin ja itselle se muiden juoksijoiden läsnäolo tuo kilpailufiiliksen ja tsemppifiiliksen ja juoksen lujempaa. On kiva, kun on kannustajia ja muutenkin tuollainen tapahtuma on kiva.
Kannustan kokeileen jos et oo vielä menossa. Noissa vastaavissa on eri tasoisia kuntoilijoita ja joukossa niitäkin, jotka eivät ole ajatelleet, että voisivat kävellä tai juosta yli 5 km ja sitten se meneekin mukavasti porukalla, voi olla hyvä kokemus jollekulle ja madaltaa kynnystä liikkumiseen.
Juoksutapahtumat ei sitten varmaan ole sun juttu? Mulla menee helposti useampi satanen
Mitä sä harrastat tai mihin käytät rahaasi? Voi olla, että mä en ymmärrä sun rahan kulutusta ollenkaan
Tuntuu, että erilaisia urheilutapahtumia on ihan sikana, mutta toi vaikuttaa kivalta idealta ja ei ole kai niin vakava kun maratoonit. Kiva kun on sellaisia mihin voi tulla vaikkei ole himosporttaaja
Ei kannata sitä aikaa liikaa miettiä. tärkeintä on lähteminen ja reissusta nauttiminen! 😀
Tuossa ratinassa on monta yleistä saunaa lähellä. Kannattaa hyödyntää kisan jälkeen
Huomasin että opiskelijoille on oma hinta mutta pitää kysyä erikseen
En oo käynyt, mutta voisin vaikka lähteä. Pidän yöjuoksuista. m