Minkä verran olet ulkoillut tänään?
Kommentit (24)
En yhtään kun on ollut niin kuuma, ollut viileän ilpin alla kotona
Hellehullu
Klo 11-20 oltiin lasten kanssa ulkoilemassa. Käveltiin 10 km lenkki ja matkalla pysähdyttiin leikkipuistoihin sekä ihastelemaan luontoa (muurahaisia ja kukkia), siinä nopeasti hurahtaa koko päivä.
Tulin ulos 6.45 ja nyt kello on 20.45 täällä etelässä joten 14h tähän mennessä. Sisällä kävin vain tekemässä ruuat. Vielä varmaan tunti istutaan terassilla
Ai paljonkin ja muutenkin urheilu kuten pesty pyykkiä ja juostu asioilla.Puiston penkillä jäätelöllä. Tähän pitäisi laittaa alasti ulkona ja alasti penkillä sillä täällä nämä muumiot kyttää ihmisiä joilla oma omaansa arabiassa. Kamelit vuohet ja laama paitaaaaa.
Aamulla 2,5 tuntia mattopyykillä. Illalla puoltoista tuntia puutarhatöitä.
Pyöräilin töihin ja takaisin yhteensä 4km. Töissä tunti ulkoilua lasten kanssa aamupäivällä. Kotona kasvien kastelua ja katselua noin 20min, aurinkotuolissa varjossa istuskelua reilu 2h. Pyykkien haku narulta 10min. Siinäpä tämän päivän ulkoilut.
Vierailija kirjoitti:
En yhtään kun on ollut niin kuuma, ollut viileän ilpin alla kotona
Hellehullu
🤣
Taksilla ravintolaan syömään ja käveltiin takasin ehkä 400m, max. Olen lomalla ja ylihuomenna sitten taas koiralenkki 4x päivässä.
Kodin ulko-ovelta autolle joku 30 m.
Autolta työpaikan ulko-ovelle ehkä 100 m. Lähemmäksikin pääsisi, mutta haluun reunapaikan, ettei kukaan aja liian lähelle enkä pääse sen takia autoon.
Työpaikan ulko-ovelta autolle se sama n. 100 m.
Autolta kauppaan n. 80 m ja kaupasta kotitalon ulko-ovelle n. 80 m.
Perussettii melkein joka päivä.
24822 askeleen verran. Useamman tunnin siis, kun oli niin hieno ilma. Harmi, kun piti töitäkin tehdä ja hoitaa muitakin asioita.
Pyäräilin 1,5km töihin, kävelin 2500 askelta lounaalle ja takas, pyöräilin kotiin. Sitte veneilin 2,5h saaristossa.
Päiväkahvit terassilla, riippumatossa hengailua, rullaluistelua, uintia ja lasten vahtimista rannalla. Menihän siinä useampi tunti ja kivaa oli.
En jaksa töiden jälkeen mitään ulkoiluja. Eikä tuolla paljon huvita yksin hengaillakaan.
Tunnin lenkki... Nyt tulee hyvää tanssimussa RadioSuomesta ja rupesin tanssimaan. Jotenkin mieli maassa hirveän flunssan jälkeen eikä oikein huvittanut mutta ajattelin kuitenkin jospa elämä voittaa ja alkaa maistua taas.
500m
Onko sulla ongelma sen kanssa?
Aamupäivällä 5 km kävelylenkki ja sen jälkeen rannalle pyyhkeen päälle "ulkoilemaan"