Tiedättekö, että Hgissä liikenne poikki huomenna ja pe ja su?
Kommentit (14)
En. Onko? Keskustaako tarkoitat? Eipä sinne enää paljon viitsi mennäkään. Aina on jotain häiriötä.
Kiitos tästä ituhipeille, menisivät töihin.
Vierailija kirjoitti:
En. Onko? Keskustaako tarkoitat? Eipä sinne enää paljon viitsi mennäkään. Aina on jotain häiriötä.
Elokapina.
Helsinki alkaa olla suljettu kaupunki yksityisautoilulta. Isoja sisääntuloväyliä ja keskustan katuja on blokattu. Kaikki pysäköimispaikat ovat paitsi maksullisia myös kalliita. Asioille tai ostoksille autolla ajaminen on lähes mahdotonta. Liikenteen lopullisen estämisen laittomin keinon viimeistelevät kaduille jämähtäneet ekohihhulit. Miten tähän on tultu? Vastatkaa piiperöt!
Onko tiet tehty istumista varten ?
Elokapinalliset ovat naurettavia pellejä. Mutta suurimpia pellejä ovat viranomaiset, jotka sallivat ihmisten liikkumisen estämisen.
Asun 200 km päässä joten e v v k.
Putkaa ja syytteeseen, mikäli ei käskyjä totella.
Näin kuuluu toimia.
Olen ollut autolla Helsingin keskustassa joskus ehkä 10 vuotta sitten viimeksi. Enkä muutenkaan muistaakseni viime vuosina. On helsinkiläisten oma valinta näivettää kaupunkinsa ja antaa periksi ääriliikkeille, joten sitä saa mitä tilaa.
Kuka hullu keskustaan menisikään ajamaan autolla?
Vesitykit käyttöön koska vesi on paskan lääke,sillä ne kadut tyhjenee.
En tiennyt.