Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

hierojan työ, kuinka pitkään jaksaa/pystyy

30.01.2007 |

Kysymys tulikin jo aika selväksi varmaan. Eli siis onko joku ammatiltaan hieroja tai vastaavan tyylisessä työssä.

Kuinka pitkään ammattiaan on pystynyt harjoittamaan ennenkuin alkaa massu tuleen tielle tai oleen muuten fyysisesti liian raskasta?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
30.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ammatiltani fysioterapeutti ja jäin esikoisesta äitiyslomalle jo jotain viikoilla 26. Mulla ongelmaks tuli se kun piti lattialla könytä lasten kanssa ja alko olemaan vaikeuksia jumpata itseäni huomattavasti suurempia avh miehiä. En siis tehnyt hierontahommia laisinkaan.



Kannattaa varmaan mennä ihan oman voinnin mukaan. Ainoa mikä itseäni mietityttää on nivelten löystyminen raskauden aikan, hieronta kun käy muutenkin ranteen ja sormien niveliin. Eli kannattaa varmaan tätä " niveltilannettakin" seurata.



En siis täysin osannut vastata kysymykseesi, mutta vastasin kuitenkin jotain :)



terv. Vanttu rv25 (kolmas raskaus pienellä välillä ja työhön paluusta ei tietoakaan... )

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla