Tuntuu että kaikki stadionkiertueiden pääesiintyjät ovat 30-50 vuotta vanhoja yhtyeitä
Missä ovat kaikki uudet stadioneille nousseet nimet? Vai onko niitä?
Kommentit (6)
Ei noita uusia Metallicoita enää tule. Takavuosina Gene Simmons kun sanoi rockin olevan kuollut niin hänet käsitettiin yleisesti väärin, hän tarkoitti että koska levy-yhtiöt eivät enää panosta artisteihin rahallisesti niin paljon kuin ennen, hyvätkin bändit joutuvat puurtamaan klubitasolla.
Monet isot uudemmat artistit tai bändit ei Suomeen edes tule, esim Taylor Swift.
Samaa sanon, kun edelliset vastaajat. Nykymusiikki ei innosta ja ei ole varmaan kuin kourallinen "uusia" artisteja, joilla tuotanto riittäisi stadionkeikan vetämiseen. Ja one hit wonderit ei myy stadionkeikkoja täyteen, ellei samalle illalle ole sitten kahmittu laajempaa kattausta pinnalla olevista artisteista, joilla on kullakin esittää se kolme tai neljä biisiä illan aikana.
Koska samanveroisia ei ole kuulunut sen jälkeen. Eikä saata kuuluakkaan jos tekoäly päästetään valloilleen ja lopettaa ihmisen luovuuden siihen paikkaan.
Monet näistä nykyajan "artisteista" vaipuvat unholaan parin vuoden sisään. Tuotos on kuraa ja ne ihmiset huonompia. Kiitti moi, ei enää.
Ei kukaan halua nähdä yhden hitin tähtiä.