Mihin lähtisit ulkomaille jos voisit lähteä heti?
Kommentit (46)
Ehkä pitäisi käydä useassa paikassa, että tietää mikä on paras ja missä on vielä puhdasta. Eurooppa ja muuta.
Vierailija kirjoitti:
Kreikka, ei voi pettyä
Onko jo tulessa koko saari?
Jos heti pitäis lähteä niin joku suurkaupunki. New York tai Tokio, vaikka.
Uskokaa tai älkää, mutta kiinnostaa Lähi-Itä ja Islamiin tutustuminen, kiinnostaa muutenkin eri uskonta mm. Ortodoksinen uskonto. Kreikasta tykkään myös, koska siellä näkyy Ortodoksisuus.
Lähtisin Laosiin, jos voisin lähteä nyt. Minulla/meillä on kakkoskoti siellä.
Teininä oli kauhea Pariisi vaihe, muistan kun haaveilin sinne muuttavani. Ja tosiaan muuttunut surulliseksi paikaksi. Ehkä Kreikka. Joskus myös haaveilin New Yorkista, mutta sekin nykyisin iso, meluisa ja likainen paikka jossa paljon kodittomia.
Kroatiaan ollaan menossa heinäkuun alussa, joten voisin lähteä sinne vaikka saman tien. Tai jos nyt oikein unelmoi paikoista, joissa en vielä ole käynyt, niin Etelä-mantereelle pingviinejä katsomaan tai Keniaan safarille.
T. 41 maata nähnyt
En mihinkään? Koska mulla on loma ja voisin oikeastaan lähteä, mutta juuri nyt ei kiinnosta. Voisi olla kiinnostavaa nähdä vaikka ensin mainittu Uusi-Seelanti, mutta pitkät lentomatkat eivät sovi, joten jää varmaan näkemättä.
Kreikka, ei voi pettyä