Miksi naiset deminisoivat muita naisia, mutta katsovat miehiltä mitä tahansa käytöstä?
Miksi naisille on järkyttävä punainen vaate puhua esim. miesten naisvihasta, väkivaltaisuudesta, ilkeydestä ja aggressiivisesta puheesta? Muista naisista kyllä raivotaan. Naiset ovat susia, kotkottajia, heidän kiinnostusenkohteensa ovat surkeita ja samanlaisia. Naisten kerhot ovat draamaa, naiset sitä ja tätä. Kun naisia yleistää, jakavat naiset vihamielistäkin yleistämistä ihan vapaasti.
Sitten kun joku kertoo ettei halua olla miesten kanssa koska ei jaksa ahdistelua, vihaa, pornojuttuja jne. niin tuhannen lauma kotiäitejä tulee linjoille kertomaan miten heidän kokemuksensa miehistä on vain hyviä, miten heidän poikansa ovat suurenmoisen inhimillisiä ja miten heidän elämänsä on täynnä rakastavia ja eettisiä miehiä! Lisäksi tullaan tuomitsemaan yleistäminen vihana ja käsketään heti lopettamaan vihapuhe, ja muistutetaan että naisetkin katsovat pornoa. Eipä kukaan kerro että miehetkin juoruilee, jos joku yleistää sen vain naisiin.
Tätä ei tapahdu koskaan, jos joku yleistää naisia :D Ja hyvin usein samat naiset jotka yleistävät naisia ovat niitä jotka ryntäävät heti paikalle suojelemaan miehiä yleistämiseltä.
Miksi olette noin epäloogisia ja miksette salli erilaisille naisille keskustelutilaa?
Kommentit (2)
"Miksi naisille on järkyttävä punainen vaate puhua esim. miesten naisvihasta, väkivaltaisuudesta, ilkeydestä ja aggressiivisesta puheesta? Muista naisista kyllä raivotaan. Naiset ovat susia, kotkottajia, heidän kiinnostusenkohteensa ovat surkeita ja samanlaisia. Naisten kerhot ovat draamaa, naiset sitä ja tätä. Kun naisia yleistää, jakavat naiset vihamielistäkin yleistämistä ihan vapaasti."
Mistä olet tullut tähän päätelmään? Kommenttisi ymmärtäisin 10 vuotta sitten, mutta tässä hetkessä se ei ole tätä päivää.
Etkö koskaan kyllästy?