Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Luulivatko kazalaiset oikeasti, että siitä ei seuraa mitään ikävää, kun he hyökkäsivät viattomien israelilaissiviilien kimppuun?

Vierailija
02.05.2024 |

Siis oikeasti hei, nyt lakki kouraan ja kylmiä tosiasioita katsomaan. Nyt pitää olla itselle rehellinen ja lopettaa se totuuden kieltäminen.

Hamasin iskussa kuoli 1500 israelilaista. Se on järisyttävä fakta.

Olisi täysin vastuutonta, jos israel ei itsenäisenä valtiona puolustaisi kansalaisiaan Hamasin välittömältä uhkalta. Israelilla on velvollisuus taata kansalaistensa turvallisuus - on parempi elää turvassa kuin väkivallan keskellä. 

Israelin operaatio Kazassa on vain osa rauhan toteuttamista. Rauhaa rakennetaan nyt kazalaisten sanelemilla ehdoilla eli aseellisesti.

Kazalaisilla oli mahdollisuus elää ilman hyökkäystä, mutta he ovat ihan itse vaihtoehtonsa valinneet eikä asiassa ole mitään seliteltävää.

Nyt Israel puhdistaa Kazan terroristeista ja jättää sinne miehitysjoukkonsa. Kazalaiset itse eivät kykene takaamaan rauhaa, siksi sen tekee Israel ja hyvä niin.

Jumala siunatkoon näitä molempia kansoja ja päästäköön rauhaan nopeasti.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Keitä he ovat?

Vierailija
2/4 |
02.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niillä on pieni ongelma kun pitäisi suostua rauhaan ja vapauttaa panttivangit mutta kun ne kaikki on jo ajat sitten laitettu hengiltä...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaza?

Vierailija
4/4 |
02.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kazakstan?