Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koh Tao, Murder Island - tietääkö kukaan enempää mitä saarella todella tapahtuu?

Vierailija
14.04.2024 |

https://www.mirror.co.uk/news/dark-side-koh-tao-seven-10708561 

Uutinen ajalta ennen koronaa. Koh Taolla on kuollut nuoria matkaajia epäilyttävissä olosuhteissa, mutta vain yhdessä tapauksessa on viranomaisten mukaan ollut kyse mu rhasta. Esimerkiksi erään reppureissaajan kuolema kirjattiin it se mu rhaksi hirt täytymällä, tosin poliisi ei osannut selittää, miksi uhrin kädet olivat sidottuina hänen selkänsä taakse. 

Huhujen mukaan saarta hallitsee mafia, jonka alaisuudessa poliisi toimii. Muiden lähteiden mukaan ulkomaalaiset mafiat saavat rellestää Thaimaassa, kunhan rikollisuus ei kohdistu Thaimaan kansalaisiin vai turisteihin. 

Tietoa, spekulointia, kokemuksia? 

Itse ollessani Koh Taolla alkuvuodesta 2014, vietin aikaa henkilön kanssa jonka huhuttiin olevan osa mafiaa. Tuolloin vielä ajattelin, ettei mafia tarkoittaisia mafiaa ihan noissa mittasuhteissa, mutta asia palaa ajoittain mieleen. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.04.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pysykää poissa paskalasta.

Vierailija
2/2 |
14.04.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän se mietitytti kun kävin siinä viereisellä saarella vuosi sitten. Päätin olla menemättä Taolle. Phanganilta ja Samuilta löytyi ihan tarpeeksi kaikkea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi viisi