Ukkolan kolumnista ei saa keskustella
Miksi ei saa? Joku intersektionaali feministi voisi kertoa syyn sensuurille. Jos joku heittää huonon argumentin, sen voi jättää omaan arvoonsa tai sitten kuitata sen omalla vasta-argunentilla. Tätä kutsutaan keskusteluksi, ja eikö tämän pitäisi olla keskustelupalsta?
Kommentit (7)
Varmaan siksi, että ahdistuneet ryhävalaat ahdistuu entisestään.
Tästä siis ei saa keskustella: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d11dd1d7-50ee-45e4-b57f-7bd16fb00a33
Oli oikeassa siinä että Barbie leffa ei kuitenkaan ollut hyvä. Mutta Barbie maailmassa ei ollutkaan tasa-arvoa ja Ken yleensä ilmestyi leikkeihin aina jostain... Kukaan ei tiennyt missä se hölmöläinen asuu. Se vaan tuli aina toljailemaan paikalle. Barbie taas hoiti aina kaiken, paitsi Ken saattoi välillä yrittää vaikka korjata Barbien autoa. Yleensä se ei onnistunut vaan jokin toinen kohta meni korjauksessa rikki.
Mutta miehet taas, pois sohvalta sekä kaljatuopin ääreltä, ja älkää antako naisten hoitaa kaikkea. Ottakaa vastuuta.
En tiedä mutta voisi kuvitella että jos on ollut ilkeää nimittelyä ja sen sellaista niin aloitus poistetaan. Miksi nimittelette naisia rumasti? Ryhävalas ymv. Mistä tulee tarve toimia noin? Voisiko siitä päästää irti? Elää paremmin.
Ukkolan henkilöä saa kyllä solvata vapaasti toisessa ketjussa.
Palstalla on paljon raivottaria, jotka ovat saaneet elämässään kovin huonot kortit ja ovat voimaantuneet poistelemaan aloitusia, varsinkin tälläisiä.