Tuttavasta on tullut kauhea ihmisvihaaja
Oli ennen todella välittävä ja lämminhenkinen ihminen, joten muutos on huomattava. Nykyään hän on tyly ja suorastaan kylmän oloinen ja epäempaattinen ja jos esim uutisissa on jotain kamalaa ihmishenkiin liittyvää, toteaa vain, että voivoi tai ei mitään.
Kommentit (8)
Kohti uusia tuttavia. Älä jää suotta kiinni ihmisvihaajiin. Parempia tuttavuuksia löytyy aivan varmasti.
Vierailija kirjoitti:
Koronan jälkeen huomaan että ihmisistä on tullut ilkeitä ja välinpitämättömiä. Ei vähintään täällä huomaa sen.
Piikki tappaa ihmisyyden ja tuhoaa aivot.
Näin voi joskus käydä, huomaan itsessänikin vähän samantyyppistä kehitystä.
no aika moni on nykyään helvetin itsekäs urpo, niin pikkuhiljaa alkaa nämä empaattiset välittäjätkin kyynistymään kun tajuavat että ovat pelkkä lähde ja valitusposti muille.
Älä välitä Ap. Etsi uusia ihmisiä ympärillesi. Empaattisia ja välittäviä.
Haluas ja voimia.
Ehkä hänelle on sattunut jotain todella ikävää, mikä on katkeroittanut hänet.
Miksi et kysy mitä hänelle kuuluu?
Silloin kun oma elämä hymyilee on helppoa rakastaa koko maailmaa.
Kyynisyys lisääntyy kun on tullut paljon p*skaa niskaan ihmisiltä... erityisen vahingollista on se että on tullut petetyksi ihmiseltä johon on 100% luottanut. Jos saa paljon huonoja kokemuksia ihmisistä, miten siitä pääsee ulos? Pessimistisillä luottamuksen saamisessa kestää paljon pidempään, ehkä ei ollenkaan.
Koronan jälkeen huomaan että ihmisistä on tullut ilkeitä ja välinpitämättömiä. Ei vähintään täällä huomaa sen.