Missä ne kreikan miljardit ovat?
Nyt olisi käyttöä? Näistähän vannottiin isän pojan ja pyhän hengen nimeen KAIKKIEN toimesta, että nämä rahat tulevat korkojen kera takaisin.
Kommentit (7)
Katainen ja Urpilainen saisivat lähteä hakemaan sen miljardin takaisin. Me olemme nyt hädässä. Silloin nostettiin jopa ALV:ia sen takia, että saatiin se miljardi kasaan.
Suurin osa Kreikan saamasta avusta päätyi mm. Saksaan, Kreikka sai avusta ehkä jotain 10%.
Urpilainen ja Katainen ovatkin rahanpesun ammattilaisia... osallisia hommaan.
Miksi videoon on valittu tanssijoiksi blondeja, joilla ei ole YHTÄÄN rytmitajua? Eikö kukaan tullut ajatelleeksi, että video olisi uskottavampi, jos tanssijat osaisivat tanssia... brunetti ok. Ei siinä varmaan harjoittelukaan auta, jollei ymmärrä, mitä musiikkia kehollaan tulkitsee.
David Christie - Saddle Up (Official Music Video) https://youtu.be/NyS10zxWIgw?si=7b1U3WQ4Sy1uebw5
Marinin lahjoittamat veronmaksajien rahat Uniperille.
Röyhkeyden huippu on nykyisen Petteri-hallituksen vaatima velkaraha (veronmaksajien rahoista) maksettavaksi vielä uudelleen.
Muistan kun meille kerrottiin "me tienataan tällä" ja paperinippua heiluteltiin kädessä kun kreikkaan lähetimme rahaa.
Paljonko me tienasimme vai velkaannuimmeko vaan?
Ww2 Suomessa ei laitettu toimeen ainuttakaan hirttotuomiota.
Kaikki kuolemantuomiot suoritettiin ampumalla.
Ajallaan maksettu takaisin, kohtalaisen koron kanssa. Me tienattiin tällä!
Tajuatko että The Economist arvio Kreikan viime vuoden parhaiten parantaaneeksi taloudeksi ja arvaapa mikä äänestettiin vuoden kurjimmin pärjänneeksi?