Silikonit ahdistaa
Olen hankkinut täytettä rintoihin n. 10v sitten. Luulen, että migreenini ja aivosumuni johtuvat silikoneista. Tahtoisin täytteet poistattaa, mutta mieheni ei anna niitä poistaa! Onko muilla vastaavaa tilannetta?
Kommentit (14)
Sanomattakin on selvää, että sinä päätät itse omasta kehostasi. Jos suhteessa ilmenee kontrollointia, niin suosittelen hakeutumaan lähisuhdeväkivaltatyön avopalvelujen piiriin.
No et usko miestä. Sun terveys on tietenkin ensimmäisenä AINA. Ne pitää ehkä poistaa tai vaihtaa. Ja poisto lienee turvallisin, ettei tule aina uusia ja uusia leikkauksia. Kannattaa käydä lekurilla jos epäilee ettei niissä ole kaikki kunnossa.
Voiko oireet johtua jostain muusta?
Varaa aika poistoon, oma terveys on tärkein.
implantti ei ole pysyvä ratkaisu. Implantit voivat kestää jopa kymmeniä vuosia, mutta suuri osa implanteista pitää joko poistaa tai vaihtaa noin 510 vuoden kuluessa, joskus jopa muutaman vuoden jälkeen laitosta.
Vierailija kirjoitti:
implantti ei ole pysyvä ratkaisu. Implantit voivat kestää jopa kymmeniä vuosia, mutta suuri osa implanteista pitää joko poistaa tai vaihtaa noin 5-10 vuoden kuluessa, joskus jopa muutaman vuoden jälkeen laitosta.
Ihana mies sulla! Mistä tommosia löytää 💕
0/5, perinteinen miehenmollausketju uudella idealla.
Kai ne 10 vuoden jälkeen jo pitääkin poistaa.
Ihmiset on tyhmiä kun luulevat että kun hankkii silikonit niin ne on sitten lopun ikää.
Migreeni ja aivosumu johtuvat todennäköisemmin miehestä, poistata se.
Oletan että tämä on trolli, mutta siltä varalta että joku ottaa tämän tosissaan: älkää ikinä miehen tai kaverin tai kenenkään vuoksi riskeeratko terveyttänne. Minulle tuli eri ehkäisymuodoista elämää rajoittavia sivuoireita, mutta miesystävä painosti jatkamaan koska ei voisi suhteessa käyttää kondomia ja joutuisi siis etsimään uuden naisen. Tämän vuoksi kärsin monta vuotta. Jälkikäteen vasta käsitän miten väärin tuo mieheltä oli ja itseltäni tyhmää.
ahdistelu on rikos. tee rikosilmoitus.
AHDISTUSHULLU TAAS VAUHDISSA