Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko sinun isäsi/äitisi pettänyt toista?

Vierailija
16.01.2007 |

Miten suhtauduit asiaan kuullessasi, missä vaiheessa kuulit, keneltä? Erosivatko vanhempasi tämän pettämisen takia?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
16.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äiti huusi ja sitten oltiin hiljaa. Eivät ole eronneet.

Vierailija
2/5 |
16.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kertoi ihan itse. Oli jo ollut suhteessa tämän kanssa jonkin aikaa. Vanhempani erosivat, se oli nímenomaan äitini taho, koska tahtoi aloittaa uuden elämän tämän toisen miehen kanssa. Vanhempani olivat yhdessä 30vuotta.



Myöhemmin kuulin ,että isälläni on ollut yhdenillan hoitoja avioliiton aikana, mutta ei pidempää suhdetta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
16.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äitini antoi monet anteeksi ja katkeroitui. Lopuksi erosivat.

Vierailija
4/5 |
16.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eivät kummatkaan ole mitään vieraiden perään katsojia, heillä on erittäin terve liitto ja molemmilla myös omia harrastuksi + myös yhteisiä. Miehen vanhemmilla täysin sama tilanne.

Vierailija
5/5 |
16.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja koko tuon ajan, ihan viime vuosia lukuunottamatta, isäni on pettänyt äitiäni. Ai, miksei enää? Ei ukko kelpaa enää kenellekään ;)



Äidilläni ei ole koskaan ollut toista miestä. Isäni on kuitenkin ollut myös sairaalloisen mustasukkainen ja syytellyt äitiäni milloin mistäkin... huonoo omatuntoaan kai siinä tuuletellut.



Äitini on täysin alistettu, vailla omaa tahtoa ja vailla rohkeutta aloittaa elämänsä uudelleen. Ja myöhäistähän se nyt jo olisikin, olisi pitänyt herätä todellisuuteensa jo vuosikymmeniä sitten.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä yhdeksän