Ennen miehet "sekosivat", jos näkivät naiselta paljasta pintaa enemmän esim paljaat nilkat hameen alta, nykyään
nykyään, vaikka naiset eivät pukeudu enää moisiin vaatekerrastoihin hameineen ja korsetteineen ja paljaan pinnan annetaan nykyään todenteolla näkyä niin silti miehet sekoavat edelleen naisen kehosta. Esim ystävämies meni aivan pois itsestään, kun treffailu naisensa lähetti tälle kuvan, jossa tällä oli näkyvillä kunnolla tissivako ja paitansa läpi erottui selkeästi nännit.
Hassua miten ajan vaihtuu, mutta jotkut asiat ei muutu koskaan oli vuosituhat mikä hyvänsä.
Kommentit (9)
Minkäs sille voi, että naisvartalo on niin viehättävä?
Nykyään paljasta pintaa näkee joka paikassa, joten ei hätkäytä enää ketään.
Vierailija kirjoitti:
Minkäs sille voi, että naisvartalo on niin viehättävä?
Ei ole.
Ystäväni on yli 190cm pitkä, raamikas ja komea. Olimme muutama viikko sitten yökerhossa, ja kaksi 30-40 v naista käyttäytyi täysin pakkomielteisesti hänen läheisyydessään: tuijottivat häntä häpeämättä, änkesivät jatkuvasti iholle tanssimaan jne. Toinen jopa kirjaimellisesti roikkui hänessä kiinni, kieltäytyen päästämästä irti pyydettäessä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Minkäs sille voi, että naisvartalo on niin viehättävä?
Ei ole.
Minusta on.
Viktoriaanisena aikana aviovuode jännitti kovasti ja siksi mies oli kokeillut ilotyttöä. Nainen makasi kauhusta kankeana ja ainoa ilo jota oli lupantuntea olis jälkikasvun saamisesta.
Ei se ollut hyvä tilanne, ei.
Vierailija kirjoitti:
Pillu on yliarvostettua toosaa.
Kakkonen on nykyään YKKÖNEN.
Lähettikö lupaa kysymättä? Nainen on syyllistynyt rikokseen.