Meneekö torissa helpommin kaupaksi vaatepaketit vai yksittäiset vaatteet?
Lasten vaatteista kyse. Jos on vaikka viisi paitaa menossa myyntiin samaa kokoa niin meneekö ne kaupaksi helpommin yksittäin vai viiden pakettina? Kumman sinä mieluummin ostaisit?
Kommentit (4)
Minulla taas on mennyt vain yksittäisiä, mutta ei pakettina, vaikka halvemmalla olisi saanut pakettina.
Mielestäni pakettina, varsinkin jos kyseessä ihan tavallisten merkkien vaatteita. Koostan kuitenkin paketista aina houkuttelevan näköisen ja mahdollisimman yhteen sointuvan.
Joitain saatan myydä yksittäin, mutta siinä om ostajallakin kova homma selata yksittäisiä ilmoituksia ja postikulutkin on nykyään niin suuret yhden tai kahden vaatteen ostamiseen.
Merkkivaatteet menee hyvin yksinään.
Ei mene kumpanakaan ellei ole jotsin gugguuta.
Helpommin menee pakettina, mutta nekin pitäisi puoli-ilmaiseksi antaa. Siksi en enää jaksa myydä vaan annan jollekin tutulle ilmaiseksi