Ihmiset, jotka osaavat kyllä piirtää mallista, mutta joilla ei ole mitään näkemystä
Tyrkyttävät aina tekeleitään nähtäväksi. En siedä yhtään.
Kommentit (7)
Niin mitä heistä? Oliko sinulla jotain asiaakin?
Vierailija kirjoitti:
Ihmiset, joilla ei ole mitään näkemystä eikä myöskään sitä teknistä osaamista ja jotka tuhertavat tänne omia paskoja fiiliksiään. Siedän ja vähän säälinauran sulle, ap.
Kyllähän tässä näyttäytyy, että paska fiilis on aivan muulla kuin ap:llä.
Mä en osaa piirtää edes mallista eikä mulla ole kyllä näkemystäkään. Ahdistaako, ap?
Luovuutta on monenlaista. Yksi luovuuden muoto on mielikuvitus, oma visio ja kyky kuvitella asioita, joita ei ole olemassa. Luovuutta on myös mm. värien käyttö ja muotojen & nyanssien ymmärtäminen.
Taiteen tekemisessä tarvitaan myös teknisiä taitoja. Niitä voi harjoitella mallista piirtämisellä tai maalaamisella. Siinä voi olla hyvä, vaikka oman taiteen tekeminen olisi "tukossa". Luovuutta kun ei voi pakottaa.
Tunnen tyypin: animehahmopiirtäjälapset ja kukkamaalarimummot.
Hyvä että harrastavat mutta onko minun pakko kehua kaikkea?
He osaavat sentään jotain. Mitäs sinä osaat muuta kuin lytätä?
Ihmiset, joilla ei ole mitään näkemystä eikä myöskään sitä teknistä osaamista ja jotka tuhertavat tänne omia paskoja fiiliksiään. Siedän ja vähän säälinauran sulle, ap.