Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Paljonko olet satsannut ATK:hon?
16.02.2024 |
Itellä 500e pöytäkone, 400e läppäri, 300e näyttö.
Kommentit (4)
Muutaman vuoden vanha peliläppäri ja halpa tabletti reissuille leffojen katseluun. Eipä ole tullut läppäriä avattua kotona pitkään aikaan Kotona ollessa asiat hoituu luurilla, ja läppäriasiat hoidetaan tietenkin työajalla duunin koneella.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
0€, työnantaja maksaa tarvittavat työkalut.
Muutama vuosi sitten päivitin omaa pöytäkonetta, niin siihen meni 700€, ja näytönohjaimen vaihdoin jossain välissä, se oli 400€. Itse rakennettuun palvelimeen olen haalinut käytettyä ja uutta osaa erinäisillä summilla. Harrastus se on tämäkin.
Alue: Aihe vapaa
Aika pirusti. Niin pirusti ja pitkältä ajalta, etten jaksa edes laskea. Pöytäkonetta on päivitelty vuodesta 2008 asti. Ja ei, mikään osa ei ole enää niin vanha. Muutama läppäri ja eri laitteita kuten näyttöjä ja kaiuttimia on ollut lukuisia.