Onkos tuo persujen Mäkelä ollut aina tuollainen änkyttäjä??
Kommentit (7)
Ainakin sillä pyörii aina silmät ihan vinhasti päässä kun kysytään jotain hankalaa. Ja melkein mikä tahansahan on Janille vähän hankalaa. Kertoo jotain yleisestä tasosta kun tää jätkä on se joka niillä on tarjota studioon puhumaan.
Sekoitat varmaan Kokoomuksen Arto Satoseen, hän selvästi änkyttää. Mäkelä mielestäni ei, vaikka puheensa hieman erikoisen kuuloista onkin, kuten myös Satosen.
Purraa ei päästetä median eteen koska sen on niin vaikea hillitä hermojaan ja peittää sitä raivoa ja ihmisvihaa jonka takia se ylipäätään on politiikassa. Se vaan tviittailee turvallisesti joutumatta vastaamaan yhteenkään kysymykseen.
Vierailija kirjoitti:
Purraa ei päästetä median eteen koska sen on niin vaikea hillitä hermojaan ja peittää sitä raivoa ja ihmisvihaa jonka takia se ylipäätään on politiikassa. Se vaan tviittailee turvallisesti joutumatta vastaamaan yhteenkään kysymykseen.
Joskus tulee mieleen, että Purra voisi kärsiä bruksismista, mikä voisi aiheuttaa tuota kuvailemaasi "pahaa oloa", jota sitten purkaa muihin. Mahdollisen bruksismin syitähän on tietysti mahdoton arvailla...
Etkö suvaitse vammaisia tai muita vähemmistöjä? Änkytyksestä saa vapaasti kiusata mutta homoista tai tummaihoisista jos sanot edes vähänkin poikkipuolisen sanan, niin roviota jo aletaan suunnilleen kasata?
Jani menee tilttin aina kun pitää ajatella ja puhua samaan aikaan.
On. Ja se menee vain pahemmaksi jos/kun joku esittää kiusallisen kysymyksen tai argumentin, johon ei oikein osaa antaa perusteltua vastinetta joka perustuisi faktoihin. Usein silloin menee ihan liirumlaarumiksi, mitä katsonut tv:ssä hänen esiintymistään.