Tekisi mieli perustaa oma radiokanava jossa soitetaan -7-80-90 -luvun musaa ja vuorovaikutuksessa keskustellaan ihmisten hyvinvoinnista
Jokaisen jakson jälkeen jäisi aina vähän parempi fiilis. Eli intellektuellia keskustelua jossa monet aiheet nivoutuu yhteen esim parisuhde, rakkaus, toisen kuunteleminen, toisen huomioiminen. Kanava jossa mustavalkoisuus muuttuu värien moninaisuuksien havainnointiin ja hahmottamiseen synnyttäen ihmisille uusia oivalluksia ja ideoita katsoa maailmaa ja omaa elämää eri vinkkeleistä.
Kommentit (5)
Tietysti sellaiset tabut ja mielenkiintoinen juorulehtiset ovat olemassa ja pitäväät pintansa kun ne on kiinnostavia että se huomioitava ettei ole pitkäveteistä ja tylsää.
Sä voit panna nettiin tuollaisen kanavan pystyyn vaikka tänään. Toki sulla pitää olla sitten pääomaa ihan hemmetin paljon, jos aiot siellä soittaa musaa. Teosto ja gramex-maksut on helposti 6 tai 7 numeroisia riippuen kuinka paljon musaa soitat. Ja sitä mukaa kun kuuntelijamäärät nousee, niin nousee nuo maksutkin.
Radio Nostalgia on jo olemassa. Kysyntää olisi puheradiolle iltayöstä, nyt kun Yle Puhe lopetettiin. Nyt on nukahtamisongelmia, kun ei tule puheohjelmaa. Aina nukahdin, ennen kuin ajastin katkaisi kelloradion.
Ja jos kappaleiden päälle ei puhuttaisi eikä olisi mainoksia, niin kuuntelisin. Voisi olla rajatusti mainoksia tyyliin ohjelmien välissä, mutta tämä radiokanavien nykyinen malli, jossa mainoksia tuntuu olevan enemmän kuin ohjelmasisältöä tai niit tulee vähintään 3 lauseen jälkeen, niin ei kiitos. Tuosta syystä en enää kuuntelekaan radiota.
Kuuntelisin.